Anadolu Efes ve Turizm

destek-fonu-icerik

Anadolu Efes olarak, ülke turizmine katkı sağlamak amacıyla 2007 yılında Gelecek Turizmde Projesi’ni başlattık.

Bu projeyle hedefimiz turizm cenneti olan ülkemizde bulunan kaynaklar hakkında farkındalık yaratmak ve bu kaynakların korunmasını sağlamaktı. Bu nedenle turizm alanında bilinçlendirme sağlamak üzere Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi işbirliğiyle 2007-2012 yılları arasında Turizm Eğitimleri’ni uyguladık.

2007-2012 yılları arasında Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın işbirliğiyle Doğu Anadolu Turizm Geliştirme projesini hayata geçirdik.

Kültür kaynaklarımızın değerinin farkındalığıyla 18 yıldır arkeoloji çalışmalarına yatırım yapıyoruz.  1995 yılından itibaren Assos-Behramkale’de,  1998 yılından bu yana da Çanakkale Gürpınar’da sürdürülen kazı ve restorasyon çalışmalarına desteğimizi sürdürüyoruz.

Ve bugün!

‘Gelecek Turizmde’ demeye devam ediyor, turizmin geleceği için sürdürülebilirlik ilkesini benimsiyor bu amaçla turizm eksenli bir sürdürülebilir kalkınma modeli olan Gelecek Turizmde – Sürdürülebilir Turizm Destek Fonunu başlatıyoruz. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı işbirliğiyle yürütülecek ve projemizi bir adım öteye taşıyacak olan program aracılığıyla, ulusal çapta turizmin kalkınma boyutuna dikkat çekmeyi amaçlıyoruz.