Gelecek Turizmde

DISCOVER YOUR OWN BUTTERFLY!

27 December 2018

Saimbeyli Castle is the most important historical work of the district. The castle was built in the Roman period. about 160 of the 412 butterfly species that can be seen in Turkey in record Saimbeyli district of Adana. The social responsibility project The Discovering Your Own Butterfly has been introduced in the Saimbeyli district of Adanan in recent weeks. The participants of the event had the opportunity to observe different types of butterflies in Obruk, five kilometers north of the district center; University of Çukurova Zeynel Cebeci gave detailed information about these delicate creatures of nature. The project is being implemented within the scope of the yürütül Future in Tourism 2007 initiative, which has been sponsored by Anadolu Efes since 2007. Saimbeyli, Turkey is among the most important forest areas. about 160 of the 412 butterfly species in the fauna of Turkey, which flies in the Saimbeyli registration; The most important of these is the Saimbeyli blue (Polyommatus theresiae). The Explore Your Own Butterfly project aims to make the district one of the important addresses of nature tourism; With the development of butterfly observation and ecotourism, it is aimed to protect the biodiversity, to bring the region into the natural park status and to provide economic resources to the district. The northern parts of the districts of Saimbeyli are one of the places where Mediterranean, Euro-Siberian and Iranian-Turanian flood zones cross. The re-occurrence of Saimbeyli blue after many years is considered to be an important development for the butterfly presence of the region. In Saimbeyli, there are three different areas of importance for the butterfly population. The black pine forest around Obruk Waterfall, which is located at an altitude of 1200 meters, is one of these. Adana Toıos Federation of Associations, the applicant of the Explore Your Own Butterfly project; The partners of the project are Saimbeyli Municipality, Cukurova University Faculty of Arts and Sciences, Department of Biology, Saimbeyli District Governorate, General Directorate of Nature Conservation and National Parks, Adana Branch Directorate.

(Turkish) GİZLİLİK KOŞULLARI

(Turkish) Bu sitenin sahibi Anadolu Efes Biracılık ve Malt Sanayii A.Ş. (Anadolu Efes)’dir. Sitemizi ziyaret eden kullanıcılar aşağıdaki koşulları, yazılanlarla sınırlı olmamak şartıyla tüm maksat ve halin icabı ile kabul etmiş sayılacaktır.
http://www.gelecekturizmde.com yer alan tüm bilgiler, tablolar, yorum ve tavsiyeler ile buradan yapılan tüm linkler, kullanıcıya bilgi vermek amacıyla sunulmuştur. Anadolu Efes internette yer alan web sitesindeki bilgilerin mevcut durumu yansıtması için makul olan tüm gayreti göstermiştir. Bu sitede yer alan bilgilerin revizesi ya da düzeltilmesi ile ilgili olarak; Anadolu Efes önceden haber vermeksizin, istediği zaman sitedeki bilgilerin revizesi, değiştirilmesi, düzeltilmesi ve çıkarılması gibi işlemleri yapacak tek yetkili olup bu konudaki tüm haklara sahiptir. Bu sitede kullanılan bazı ifadeler ileriye dönük olarak hazırlanmış olabileceğinden çeşitli risk ve belirsizlikler içermesi mümkündür. Muhtelif nedenlerden dolayı gerçek sonuç ve gelişmeler, bu ifadelerde belirtilen ya da ima edilenlerden somut bir şekilde farklı olabilir.
Kullanıcılar bilgi ve dokümanları sadece bilgi edinmek amacıyla kullanabilir. Burada mevcut olan bilgiler Anadolu Efes’in önceden yazılı izni alınmaksızın kısmen veya tamamen kopya edilemez, dağıtılamaz, kiralanamaz, çoğaltılamaz alt lisansla kullandırılamaz, değiştirilemez, ileride kullanılmak üzere saklanamaz, hiçbir şekilde ticari amaçla kullanılamaz veya kullandırılamaz. Bu siteye erişim serbest ve anonimdir.
Bu sitede yer alan herhangi bir bilgiyi, herhangi bir şekilde tahrif etmek; her türlü cezai hukuki takibata neden olacaktır.
Anadolu Efes bu web sitesinde yayınlanmış bilgiler ya da bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden veya siteye ulaşılamamasından doğan ve doğacak zarar ve/veya kayıplardan dolayı hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. Bu web sitesinin yayınlanması, hiç bir kişi ve/veya kuruluşa herhangi bir konuda, herhangi bir taahhüt içermemektedir. Sitede yer alan bilgiler ışığında verilecek her türlü kararlar ile ilgili tüm sorumluluk, bu siteyi ziyaret eden kişiye aittir
Anadolu Efes web sitesine veya bu siteden bağlantı yapılarak ulaşılan herhangi bir web sitesine girilmesi veya bunların kullanımından doğabilecek doğrudan veya dolaylı kayıp veya zararlardan, Anadolu Efes sorumlu tutulamaz.
Sitede yer alan bilgilerin çeşitli nedenlerle doğruluk içerecek şekilde güncelleşmemesi; revize de gecikme, sitede olması muhtemel bir yanlışlık veya eksiklikten yada değişiklikten ötürü Anadolu Efes’e hiç bir nam altında sorumluluk yüklenemez. Güncellemeye ilişkin tarih bulunması, belirtilen hususlar aksine Anadolu Efes’i hiçbir şekilde yükümlülük altına sokmaz.
Bu sitede bulunan bilgi veya ifadelerin (tasarımlar, resimler, logo v.b. gibi) telif hakkı Anadolu Efes’e ve ortaklarına aittir. Anadolu Efes’in yazılı izni olmaksızın kullanılamaz. Site ve içeriğindeki bilgilerin kullanımından doğabilecek ihtilaflarda, Türkçe Yasal Uyarı metni esas alınacak olup, böyle bir durumda Anadolu Efes her türlü hukuki haklarını kullanacağını taahhüt eder.